Wyroby z tektury – dlaczego to rozwiązanie na miarę przyszłości?

Wyroby z tektury cieszą się wyjątkowo dobrą reputacją. Coraz więcej osób decyduje się na ich wykorzystanie. Mają szereg zalet, które sprawiają, że gruby papier wrócił do łask i coraz chętniej jest wybierany przez osoby, które wysoko cenią sobie kwestie związane ze środowiskiem naturalnym. Dlaczego opakowania i stojaki z kartonu to rozwiązanie na miarę przyszłości?

Lekkie i łatwe do przechowywania
Przede wszystkim prezentery reklamowe i stojaki z kartonu są bardzo łatwe do przechowywania i transportu. Można je rozłożyć i bez większego wysiłku złożyć ponownie. Nie ma przy tym ryzyka uszkodzenia samego papieru. Przy tym stojaki są bardzo lekkie. To ogromny plus, bo są one wykorzystywane najczęściej poza siedzibą firmy. Koniecznie jest więc ich przesłanie lub przewiezienie we wskazane miejsce. Stąd też bardzo ważne jest, by złożone prezentery z kartonu nie sprawiały podczas tych czynności zbyt wielkich kłopotów. Trzeba też podkreślić, że stojak używany tylko podczas wydarzeń branżowych przez resztę roku może zawadzać. Z tego powodu jego lekkość i kompaktowość to zalety, które umożliwią wygodne przechowywanie.

Stojaki reklamowe z kartonu są ekologiczne
Karton jest materiałem ekologicznym. Można poddać go recyklingowi i przetworzyć go ponownie na papier. Oznacza to, że kiedy stojak nie będzie już potrzebny, można będzie go zagospodarować w taki sposób, by nie trafił na wieczność na składowisko odpadów. Trzeba też podkreślić, że nawet karton, który nie trafi na makulaturę, powinien całkowicie rozłożyć się w ciągu kilku miesięcy. To ogromna różnica w porównaniu z plastikiem, który potrzebuje aż kilkuset lat, by poddać się rozkładowi. Coraz więcej firm, w których przykłada się wysoką wagę do rozwiązań ekologicznych, zdaje sobie sprawę z tego, że dbanie o środowisko jest ważne i jest obowiązkiem każdego z nas.

Stojaki dla marek strefy premium
Wykorzystywanie tekturowych stojaków reklamowych może być wizytówką firmy oraz podkreśleniem jej oddania misji ratowania planety i odpowiedzialności społecznej. Takie stojaki doskonale sprawdzą się jako reklama firm, które w swojej identyfikacji stawiają na wizerunek zgodny z naturą np. marek kosmetyków organicznych albo żywności wegańskiej. Od kilku lat tektura, brązowe szkło i wielorazowe puszki wróciły do łask i stały się synonimem luksusu. Z powodzeniem można wykorzystać je w marketingu marek, które mają łączyć w sobie elegancję, najnowsze trendy oraz są skierowane do młodych odbiorców. To właśnie oni szczególnie zwracają uwagę na aspekty ekologiczne.

https://bimax.pl – producent materiałów POS