Profesjonalne brzytwy do golenia

Jaka jest najlepsza brzytwa do golenia tradycyjnego? Jak uzyskać efekt równego cięcia bez podrażnień skóry? Wreszcie czym kierować się przy wyborze tej najlepszej brzytwy dla siebie? Warto postawić na markowy i sprawdzony przez zadowolonych użytkowników sprzęt. Golibrodasklep.pl oferuje wiele wysokiej jakości modeli brzytew i dedykowanych akcesoriów.

Dla jak najlepszego efektu przy pielęgnacji brody dobrze jest posługiwać się tradycyjnymi brzytwami. Podczas golenia należy używać ich na mokro. Profesjonalna brzytwa do golenia, aby służyła jak najdłużej, powinna być odpowiednio pielęgnowana.

Najważniejszym elementem brzytwy jest jej ostrze. Wszystkie brzytwy oferowane w naszym sklepie są wyposażone w ostrza ze stali nierdzewnej lub węglowej. Najlepszą wytrzymałością charakteryzują się te wykonane ze stali węglowej. Można ją łatwo naostrzyć i długo zachowuje gotowość do pracy. Do jej mycia używa się jedynie wody z mydłem. Dobrze jest przecierać ją raz na jakiś czas olejem kameliowym. W czasie nieużywania brzytwy, dla zachowania bezpieczeństwa warto przechowywać ją w solidnym skórzanym etui. Wersja z ostrzem z tak zwanej nierdzewki posiada oczywiście lepszą odporność na korozję. Trzeba jednak pamiętać, aby po użyciu wytrzeć ją do sucha. Można myć ją wodą z mydłem i nie należy używać żadnej chemii. W ofercie są także najtańsze modele brzytew z żyletkami.

Podczas wyboru brzytwy warto zwrócić uwagę na jej odpowiednią szerokość. Przy pierwszych goleniach brzytwą, odpowiednia będzie ta o szerokości 5/8. Ma odpowiednie wymiary, ponieważ nie jest ani zbyt wąska, ani za szeroka. Kolejnym ważnym parametrem brzytwy jest jej kąt zagięcia. Oferujemy brzytwy o kątach oznaczonych jako 1/1, 1/2 oraz 1/4. Brzytwa z kątem 1/1 jest najcieńsza i najwęższa, dzięki czemu jest łatwiejsza do ostrzenia.

Bardzo ważna jest także strona wizualna brzytwy. Stanowią ją rączki brzytew, które są wykonane z różnych materiałów. Warto poświęcić trochę więcej czasu na dopasowanie brzytwy do dłoni i sprawdzić, czy się z niej nie wyślizguje. Wybierać można pomiędzy rączkami z drewna i plastiku. Dla osób, które chcą się wyróżnić, polecamy te wykonane z drewna egzotycznego lub imitujące bawoli róg. Wersja minimalistyczna posiada gładką fakturę lub lekko zdobioną.

Kolejnym ważnym parametrem jest waga brzytwy. Jeśli dopiero co zaczynasz używać brzytwy, warto wybrać tę o mniejszej wadze. Jest po prostu bardziej bezpieczna niż cięższy model. Niewątpliwą jej zaletą jest większa dokładność i precyzja golenia. Wraz ze wzrostem doświadczenia użytkownika można zainwestować w cięższy model.

Golibrodasklep.pl