Właściwości zdrowotne kurkuminy

Większość witamin i minerałów organizm pozyskuje z pożywienia, są one niezbędne do jego prawidłowego funkcjonowania. Pełne zapotrzebowanie może zapewnić tylko zróżnicowana i prawidłowo zbilansowana dieta. W praktyce jednak wiele osób nie ma czasu na bilansowanie diety, często skutkuje to niedoborem niektórych składników. Wtedy warto sięgnąć po suplementację diety.

Co to są suplementy YANGO?

Niedobór mikro lub makroelementów negatywnie wpływa na stan zdrowia, pojawiają się dolegliwości ze strony stawów, układu krążeniowego, nerwowego. Mogą pojawić się problemy z włosami, paznokciami, skóra wygląda niezdrowo. Oczywiście takie objawy pojawiają się po pewnym czasie, ale już pierwszych nie należy lekceważyć.

Suplementy YANGO to produkty, których zadaniem jest uzupełnienie brakujących składników. Produkowane są z surowców naturalnych, dlatego bezpieczne są dla zdrowia. Wśród innych suplementów wyróżniają się wysoką jakością, Rośliny pozyskiwane są z terenów, na których występują naturalnie oraz z obszarów ekologicznych. Yango do produkcji kapsułek stosuje celulozę roślinną (technologia HPMC), dzięki temu suplementy mogą przyjmować wegetarianie i weganie.

Kurkumina YANGO

Kurkuma to roślina występująca na terenie Azji oraz Bliskiego Wschodu. Suszone liście oraz korzeń służą do przygotowania popularnego curry. Kurkuma powszechnie stosowana jest w kuchni azjatyckiej oraz śródziemnomorskiej.

Kurkuma zawiera bardzo cenny składnik, którym jest kurkumina.To ona nadaje kurkumie charakterystyczny żółty kolor, a od wieków wykorzystywana jest w medycynie naturalnej.

Kurkumina YANGO pozyskiwana jest z kurkumy indyjskiej, która jest bardzo dobrej jakości i zawiera dużą ilość kurkuminy. Zawarte w niej w dużej ilości antyoksydanty mają ogromny wpływ na zwalczanie wolnych rodników. Dzięki temu proces starzenia komórek organizmu zostaje znacznie spowolniony.

Przeprowadzone badania potwierdziły wpływ kurkuminy na organizm człowieka:

– zwiększa odporność organizmu,
– wzmacnia stawy i kości,
– poprawia wygląd skóry,
– wspomaga układ nerwowy,
– wzmacnia układ krążenia,
– wspomaga trawienie i pracę wątroby.

Kurkumina YANGO dodatkowo wzbogacona jest piperyną pozyskiwaną z pieprzu czarnego. Piperyna ułatwia przyswajanie kurkuminy i wzmacnia jej działanie, zwłaszcza w przypadku dolegliwości związanych z układem trawiennym oraz układem nerwowym.

Wybierając suplementy diety należy przede wszystkim zwrócić uwagę na ich jakość. Najlepszym sposobem jest dokładne przeczytanie jego składu, który powinien zawierać tylko składniki naturalne.

https://www.be-effective.pl